Translate

26.05.2012

Modelinowe bransoletki/Polymer clay bracelets


         Przedstawiam moje pierwsze próby robienia bransoletek z elementami modelinowymi- jeszcze nie perfekcyjne ze względu na brak odpowiednich dodatkowych materiałów, ale zawsze od czegoś trzeba zacząć. Bransoletki zrobione są z modelinowych zawieszek, koralików i satynowej wstążeczki.
         Hmm..., czekoladowo- czerwona bransoletka powstawała etapami- właściwie kilkanaście dni temu powstały misie, a później cała reszta. Zawsze łapię się na tym, że tworzę żeby tworzyć - chyba  dlatego mam dużo różnych modelinowych elementów, każdy z innej bajki i nie wiem jak je ze sobą zgrać! Gdybym najpierw ułożyła projekt w logiczną całość, to praca poszłaby szybciej i sprawniej (no i mama by się nie denerwowała że ciągle coś zalega na półkach! A propo- wszystkiego najlepszego dla wszystkich dobrych mam z okazji Dnia Matki!)
        P.S. czy ktoś wie jak robić zdjęcia aparatem w telefonie, żeby wyszły dość ostre przy małych elementach? Kurczę jak się nie ma opcji macro w aparacie "telefonicznym" to trudno zrobić dobre jakościowo zdjęcie!
[Hmm..., nie tylko aparaty fotograficzne mnie denerwują- Google Translator to zdecydowanie najgorszy tłumacz z jakim przyszło mi się zaznajomić! Za nic w świecie nie mogę zrozumieć swoich słów po przetłumaczeniu przez to ustrojstwo na angielski, a nie jestem kompletnie zielona z tego języka! Gdybym miała więcej cierpliwości i pamiętała więcej konstrukcji i zwrotów a nie tylko proste zdania w Simple Present i Past, to  pokusiłabym się o angielską wersję moich postów, by nikt nie pomyślał że mam nie równo pod sufitem skoro układam tak nielogiczne zdania!].

                                                                                                               Edit [3.06.2012r]: Dodaję jeszcze 2 fotki, nie wiem czy wyraźniejsze ale zawsze to coś.
Słodkie(?) modelinowe łakocie!/Polymer clay sweets!


         Taaaak...., znów brak sprzętu do fotografowania odwlekł w czasie premierę moich modelinowych "dłubanek". Przedstawiam kilka projektów, które fizycznie powstały kilka(naście?) dni temu. Na zdjęciach data fotografowania.


Pierwsze lody zostały przełamane!/My first ice creams!

Zawieszki czekające na łańcuszki/Cupcakes waiting for chains

Kolczyki -  czarne babeczki z różową  "śmietaną" i herbatnikiem/Black cupcakes with pink cream and biscuit

Mój pierwszy pierścionek- truskawka w czekoladzie oraz silikonowa bita śmietana!/Strawberry ring

22.05.2012

Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt

       
        Dziś (22.05)  obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt! Z tej okazji wszystkim miłośnikom i obrońcom "braci mniejszych" oraz wszystkim istotom zaliczającym się do królestwa zwierząt, składam najserdeczniejsze życzenia. Pamiętajcie zwierzę też człowiek (hmm..., albo człowiek też zwierzę- a jak mawiał Arystoteles, nawet zwierzę rozumne- "animal rationale")!

21.05.2012

Alice - part I

      
         Jako że motyw "Alicji w krainie czarów" jest ostatnio bardzo popularny, ja też postanowiłam dorzucić swoje 3 grosze. Na pierwszy ogień idą kreacje stworzone za pomocą Candybar ze strony elouai.  Która podoba Wam się najbardziej?

18.05.2012

Inspired by Milka

  
         Bransoleta inspirowana kolorami czekolady Milka. Zapraszam też na moje konto na deviantart.


Modelina, silikon i koraliki cracle./Polymer clay & silicone feat cracle beads


Szkic obudowy cz.I /Deco-den sketch part I


        Oto szkic słodkiej obudowy na komórkę jaki stworzyłam na konkurs organizowany przez Tynkę z ciasteczkatynki.blogspot.com. Na Facebook'u można było na niego głosować przez wciśnięcie "lubię to" . Po konkursie, jeśli nici z wygranej, zamierzam zrobić ten wzór nawet jeżeli nie znajdzie się na komórce (może dodam go jako ozdobę na pudełko?).
[Edit: 26.05- konkurs się zakończył i niestety nie wygrałam- jak się nie ma 400 znajomych to trudno konkurować. Dziękuję za wszystkie 13 głosów w tym za 11 od osób, których w ogóle nie znam! Miło że ktoś docenił moją pracę. Mam wrażenie że przedobrzyłam poprawiając szkic w Paincie, by był wyraźniejszy.Wersja orginalna


16.05.2012

Misie/Teddy bears from polymer clay

     
        Misiowe - czekoladowe sztyfty z modeliny- długość ok 2 cm.        Przedstawiam różnicę w wielkości pomiędzy modeliną a "zimną porcelaną". Porcelana fria po wyschnięciu kurczy się ok. 20 % ale na szczęście zachowuje detale. Oba misie powstały z tej samej formy!
Brelokowy świat/A world of keychains         Przedstawiam kilka breloków, które czekały na swoją publikację ok tygodnia [znów ten aparat!].Babeczka z modeliny i silikonu z drewnianymi koralikami/Cupcake with polymer clay and silicone with wooden beads

   
Polymer clay ice cream in waffle and beads (cracle, Swarovski*
faux pearl)


Modelina i koraliki cracle/
Polymer clay cupcake


Brelok inspirowany barwami narodowymi/Pendant inspired Polish national paints


Babeczka z modeliny + silikon i lakier do paznokci udający polewę/Polymer clay cupcake with silicone and red nail polish
   

Koraliki cracle/Cracle beads

14.05.2012

Polymer clay & company

 
          Kilka pomysłów na odświeżenie popularnych motywów ( modelinowych ale nie tylko).


Podstawa z drewna, miś z porcelana fria i niebieski sylikon oraz koralik cracle

[P.S. Lubię używać hiszpańskiej nazwy "porcelana fria" na określenie samo schnącej masy, która w Polsce często nazywa się masa kukurydzianą lub zimną porcelaną (choć z porcelaną niewiele ma wspólnego- przynajmniej z mojego doświadczenia).]


Kwiatki słoneczniki z modeliny

Nieco inne śniadanko - modelina, sylikon i kryształki....

 Sztyfty z modeliny - torciki z posypką i "słodkimi" różyczkami.

Piernikowe serduszka z różową silikonową śmietaną i posypką z przeźroczystych micro kuleczek

Sztyfty- czekoladki z fioletową śmietaną i borówką (mają ok 1 cm).

C.D. Wiosennych drobiazgów


        cd. wiosennych drobiazgów


Z cyklu "herbatnik horror show" - modelinowe pierwszaki


Bransoletki z koralików cracle i elementów metalowych w kolorze starego złota


Przyszła wiosna... /Spring is coming...

    
        Edit [3.06.2012 r]: [ Czasem jak chce się edytować posty, to można się nieźle załatwić! Mój cały wywód o tym co to znaczy "być artystą" właśnie przepadł przy edycji tego postu i nie chce mi się od nowa kreślić tych samych słów. Właściwie to dokładnie nie mogłabym ich odtworzyć bo "mowy godne prezydenta" zawsze tworzę pod wpływem chwili natchnienia, a za 5 min już ich nie pamiętam.W skrócie powiem że każdy, kto tworzy coś własnymi rękami czerpiąc wzorce ze swojej wyobraźni, zasługuje na miano twórcy sztuki czyli artysty! Każdy kto wkłada w pracę swój indywidualny rys, jest artystą -w odróżnieniu od tego, kto przy pomocy urządzeń technicznych, powiela na skalę masową ten sam wzór (stworzony często przez kogoś innego-kogo wtedy można nazwać artystą)- ten jest wytwórcą ale nie koniecznie artystą [patrz fabryki, zwykle Chinach].     
         Hmm... moja babcia często określa mianem artysty aktorów i piosenkarzy. Czasem pyta : "Jak się nazywa ta artystka", którą właśnie zobaczyła na ekranie. No cóż ja kojarzę słowo artysta przede wszystkim z twórcami sztuk wizualnych- zwłaszcza z malarstwem i to renesansowym. Mam nadzieję że nikt nie pomyśli że jestem zarozumiała, lub że postradałam rozum, gdy określam się mianem artysty- bo artysta to po prostu, ktoś kto tworzy coś, co mieści się w ramach sztuki. Tak, tak ...artysta to również rzemieślnik, który za pomocą własnych rąk tworzy często unikatowe ozdoby. Dużo takich ludzi jest na świecie i każdy z nich zasługuje w równym stopniu na to miano, niezależnie od stopnia perfekcji swoich prac!  Mam nadzieję że do takich ludzi i ja się zaliczam, dlatego określając siebie mianem artysty, nie mam na myśli jakieś doskonałości, która czyni mnie kimś "lepszym" od innych a jedynie chcę podkreślić, że jestem człowiekiem, dla którego szeroko pojmowana sztuka jest motorem napędowym do samodoskonalenia sie!
P.S. Najlepszy czas dla artystów to wiosna- nowe pomysły na podbicie świata swoją sztuką!

        Przyszła wiosna więc przedstawiam trochę kolorowych drobiazgów.


 
04.05.2012

Romantyczne kryształki.../ Romantic crystals


        Kolczyki z opalizujących kryształków (różowe to Swarovski*), koralików cracle i metalu, powstały ok. tydzień temu. Wzory powtarzalne, ale tym razem na sztyftach (zwykle stosuję bigle angielskie lub zwykłe).
                                                                                        

                                          

03.05.2012

Parę zaległych fotek/ Few missing photos


        Kilka modelinowych wytworów, z których nie wszystkie jeszcze poskładane w całość. [Powstały kilka dni wcześniej, ale znów nie miałam aparatu...]

   

Brelok inspirowany kolorami pewnej popularnej czekolady...
Brelok z ptysiem zrobionym z masy solnej.
  


   
                                                      

Sztyfty torciki - mają jakieś 1 cm.


Brelok z czekoladką zrobioną z "zimnej porcelany".


Czekoladowe zawieszki jeszcze bez łańcuszków, ale jak je dodam....

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka