Translate

31.12.2012

Naszyjniki/Polymer clay necklaces

    
         Naszyjnik powstały jakieś 2 tyg. przed świętami, (ten z kotem nawet kilka m-cy temu) i jak zwykle leżą do czasu aż zwątpiona moimi umiejętnościami i  siłą przebicia (a właściwie jej  brakiem), nie opchnę ich za 1/3 ceny, którą powinnam za nie żądać! Cóż, czasem coś jest 'sztuką dla sztuki', tylko nieliczni (najwybitniejsi artyści i złodzieje dzieł sztuki!) mogą żyć z talentu. Inspiracje do ułożenia elementów czyli: pomysł na czekoladkę na ciastku, zaczerpnęłam z japońskich blogów; rogala z kokardką od p.Kingi z Piecuchowa, a babeczkę w oprawie- z licznych dzieł wystawianych na Etsy.
        Co do nadchodzącego Nowego Roku, to nie wiem czym ludzie się tak ekscytują- dla mnie z pewnością będzie on tak samo kiepski jak 20 poprzednich....., ta sama nuda, samotność, brak kasy i własnego kąta, w którym mogłabym mieć święty spokój i masę powyciąganych z pudeł rzeczy!


Na koniec nie modelinowy, ale też niekiepski szafirowo-złoty naszyjniczekP.S. Jakby ktoś był chętny obejrzeć więcej takich naszyjników to będą w kolejnych postach, bo jak zwykle nie mam łańcuszków- mogę tylko dodać, że będą w konwencji czekoladowo-ciastkowej...


Ozdobne pudełka/Deco den boxes


        Pudełka powstały już rok temu, ale część z nich ulepszyłam niedawno. Tak naprawdę to pudełka po czekoladowych cukierkach Lindt, ozdobione tak by zakryć napis- nie ma to jak recykling! Przecież po zjedzeniu cukierków pudełka można wykorzystać do innych celów, czyż nie?

1-sze to alicyjne pudełko, tzn. inspired by "Alice in  Wonderland".Luksusowe pudełko- skąpane w złocie...


 Czerwone eleganckie z 'okiem' - uwaga Wielki Brat patrzy!I na koniec drapieżne- wrrrrrrrrr......

10.12.2012

Świąteczna biżuteria/Christmas jewelry


        Zapał na tworzenie świątecznych motywów ozdobniczych szybko mi przeszedł. Pomimo tylu inspiracji zewsząd jakoś nie mam na nie pomysłu. Zrobiłam parę  bransoletek, ale chyba więcej nie będzie.


        Ta długaśna bransoletka została zainspirowana długimi 'francuskimi' bransoletkami z tasiemek, ale w moim wydaniu owa tasiemka jest zapleciona i zamocowana nitami. Bransoletkę można kilka razy obwiązać na nadgarstku (jak ma się taki cienki jak ja- normalnie rozmiar dziecięcy!)
I jeszcze chatkowe naszyjniki/Gingerbread house necklace from polymer clay.        To na razie tyle świątecznych motywów. Mam też modelinowe słodycze na Święta...
..... dla lalek ale jakoś brak mi ochoty i aparatowych możliwości by je pokazać. Muszę dorobić jeszcze trochę ozdób 'w tle' żeby pokazać świąteczną sesję (właściwie to 3 bo będą w różnej skali).

Ciekawe kto zgadnie w jakiej skali są te naszyjniki?Bransoletkowy sezon/Sweet and Neo Bracelets

       
         Wreszcie kilka modelinowych wyrobów doczekało się na 'metalowe' towarzystwo i tak oto powstało parę bransoletek. Elementy z modeliny leżały długo (miesiąc, dwa?) w czeluściach pudełek i woreczków, by dziś ujrzeć światło dzienne.
Inspiracje do powstania tychże bransoletek zaczerpnęłam z francuskich galerii rękodzieła, gdzie długie bransoletki z tasiemek , przeżywają oblężenie (ale głownie sprzedających). Słodyczowe motywy to też nie nowość ale mam nadzieję, że w takim wydaniu nie ma ich zbyt wiele u polskich modeliniarek.

         Na początek bransoletka z satynowej tasiemki- jakoś mi tak przypasowała do tego metalowego serducha......[proszę o wybaczenie ale niektóre zdjęcia powstawały o 12.00 w nocy i to przy użyciu aparatu z komórki]Następnie trochę modelinowych słodkości.....
         I neonowe nowości (takich połączeń kolorystycznych i elementowych jeszcze u nikogo nie widziałam, ale jak to w życiu bywa, wszystko co ładne zostało już wymyślone, wiec nie wróżę sobie kariery prekursora nurtu "Neo sweets"...)

I wersja number 2Złoto na sznurówce (tak, tak sznurówce!) to nity!

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka