Translate

30.09.2014

Happy (?) Birthday Besu


                  Kolejny rok, kolejna stagnacja, kolejne zmarszczki na czole i kolejna emocjonalna pustka- ostatnimi laty, wszystko co negatywne wiąże mnie z dzisiejszym dniem. Urodziny cieszą jak się ma 6 lat a nie XX!- po co komu kolejne stracone lata? Czy czas nie może zatrzymać się w miejscu- w momencie wybranym, przez każdego z nas, w najlepszym momencie naszego życia? Czy ktoś kiedyś faktycznie skonstruuje maszynę zdolną przenieść człowieka w czasie? Jeżeli tak, to ja się piszę na taki eksperyment- chętnie cofnę się do czasów dzieciństwa - chce już na zawsze być szczęśliwa- nawet jeżeli miałoby się to wiązać z utratą obecnych zainteresowań i wiedzy o świecie!!!
                 Matka Natura wciąż chyba nie może zaakceptować pomyłki bo usilnie próbuje mnie przekonać, że powinnam obchodzić inne święto w tym dniu! Nie ma mowy- zawsze chciałam być księżniczką i żadna krzyżówka Yeti z  Quasimodo mi w tym nie przeszkodzi!

25.09.2014

Cliodhna-wyzwanie biżuteryjne/Polymer clay 3 birds OOAK necklace


                  Zainspirowana mitem o Cliodhnie, odpowiadam na kolejne biżuteryjne wyzwanie w Kreatywnym Kufrze. Ten mit trochę przypomina mi, mój ulubiony mit grecki o Selene- bogini księżyca zakochanej w śmiertelniku imieniem Endymion- wielbiciele Sailor Moon pewnie właśnie teraz się dowiedzą skąd przypuszczalnie czerpała inspiracje Naoko Takeuchi, tworząc swoją mangę!
                  Zwyczajowo zawieszka zrobiona została przeze mnie z modeliny (!) i pokryta metalizowanymi pudrami. Przedstawia 3 ptaki: zielony, złoty i karmazynowy (no... prawie, bo wyszedł bardziej ciemnoróżowy niż czerwony) oraz złotą harfę-atrybut bogini śmierci. Tworząc ptaki inspirowałam się zdjęciem orła (!) i nawet nie wiem czy wizualnie podobne ptaszyska istnieją w rzeczywistości- chociaż dostrzegam pewne podobieństwa do widzianych już kiedyś ptaków. To moje pierwsze podejście do stworzeń skrzydlatych i dlatego nie jest idealne.Właściwie to miałam za mało materiału- zawieszka wyszła mniejsza niż chciałam, ale jak najdzie mnie zapał tworzenia to zapewne popełnię jeszcze niejedną "ptasią" pracę!
08.09.2014

Biżuteria vintage z modeliny/Polymer clay pearl dusk and antique jewelry


                    Kolejny post biżuteryjny- ostatnio zajmuję się wymyślaniem nowych wzorów i eksperymentami z czarną modelina, koronką i perłowym proszkiem (znaczy się opalizującym a nie z pereł!). Ostatnia porcja nowości obfituje w naszyjniki, kolczyki, broszki, 1 pierścionek, bransoletki (w tym przerobione neonowe bransoletki prezentowane TU).


Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka