Translate

26.12.2014

Zimowe breloki/Winter keychains or keyrings (whatever!)


                   Przyszła pora na zimowe (lub jak ktoś woli świąteczne lub "poświąteczne") breloki. Elementy z modeliny wykonałam sama, wstążki i koraliki oczywiście kupne! Ten zielony brelok z bałwankiem miał już swoją premierę rok temu, ale zmieniłam tasiemkę na bardziej odpowiadającą. Wisiorek "Alicja w krainie czarów" przerobiłam na brelok- wygląda lepiej! Niestety nie mam dokładnego zdjęcia jednego z najładniejszych breloków- w kolorze czerni i starego złota, z gwiazdką, aparatem i metalizowaną zawieszką w kształcie choinki- bo nie zdążyłam  zrobić zdjęcia w przeddzień kiermaszu- tylko szybką fotkę na fotelu, zanim poszedł! Biżuterię robiłam do 1:30 w nocy, więc proszę się nie dziwić! Na zdjęciach (bransoletek także) znajdują się 2 daty: 13 i 15.12.2014, dlatego że 13-tego kończyłam daną biżuterię a 15 robiłam zdjęcia! Te "dzieła", których daty powstania dokładnie nie pamiętam mają datę 15.12.2014.

25.12.2014

Nowe (stare) bransoletki/Upcycling bracelets


                   Święta, święta i po świętach, ale chciałam wrzucić jeszcze wzory świątecznej biżuterii, którą robiłam na pewien kiermasz świąteczny. Żeby nadrobić trochę postów i nie mieszać etykiet - rozgraniczę breloki i bransoletki. Dziś chciałam przedstawić nowe oraz nieco zmodyfikowane wzory- taki upcykling dawnych bransoletek, które można oglądać na tym blogu po kliknięciu "zakładki"  bransoletki/bracelets (oczywiście!) w etykietach! Zmodyfikowałam bransoletkę ze steam kapeluszem i tą z waflami, przerobiłam "inspirowaną Milką" i babeczkową z różową wstążką - szukajcie a znajdziecie!
                 Nowość to bransoletka leśna powstała z elementów jesiennych (rozmontowanych) już breloków oraz biało-fioletowa z charmsami i brązowa pleciona w stylu "new antyk" (nie wiem czy taki styl istnieje, a jeżeli nie to właśnie go zapoczątkowałam!)

Upcycling


Zupełnie nowe wzory (przynajmniej u mnie)  17.12.2014

Pierniki z masy solnej/Christmas salt dough gingerbread ornaments


        Idą święta, o piernikach się pamięta... Tak poważnie to nadchodzący klimat świąt natchnął mnie do wytworzenia czegoś na choinkę. Jak święta to pierniki, ale jako kuchenny łamaga raczej nie pokusiłam się o upieczenie "ciastopodobnych" wyrobów tylko skorzystałam ze znanego mi tworzywa jakim jest masa solna! Tym razem modelina poszła w kąt- bo koszt zrobienia dużych pierników z modeliny byłby zbyt duży - komu ja to wepchnę?- konta na Etsy jak nie było tak nie ma, choć plany były już 2 lata temu a na kiermaszu nikt nie da 30-40 zł za zawieszkę na choinkę, skoro chińszczyznę można kupić za dużżżżżżżżżżo mniej (tylko z czego -plastik?są już piernikowe ludziki na choinkę zrobione z plastiku?).
       Inspiracją były ozdoby z masy solnej - "pierniki" znalezione w necie, zwłaszcza piękne pierniki  z masy solnej ze stron oliwiaart oraz stara pracownia. Starałam się inspirować nie kopiować, dlatego wyszło coś w rodzaju hm...... sztuki dla sztuki a nie świąteczny piernik dla ozdoby:) Poszłam w zupełnie inną stronę niż zamierzałam bo najzwyczajniej w świecie- skończyły mi się akryle! Pierniki malowałam więc białą lateksową farbą (tak, taką do ścian- trochę gumiasta ale się trzyma), plakatówkami i metalicznymi pudrami. Napracowałam się cholernie- samo zdobienie pudrami to kilka godzin! O suszeniu już nie wspomnę bo trochę się suszyły w temp. pokojowej a trochę w piekarniku - tak tym samym gracie, w którym nie mogę odgrzać pizzy bo za mocno grzeje z dołu (na 1) a słabo u góry!

Jakby ktoś chciał zrobić sobie chatkę z modeliny (gingerbread house) to przypominam, że tutorial znajdziecie pod etykietą tutoriale! 


 Najpierw "pierniki" złoto- brązowe:

Pora na świąteczne ornamenty na czerwono-brązowych piernikach :
    
Są też "barbiowate" pinkowe kolory - jak szaleć to szaleć!:

Na koniec "arabian style salt dough christmas stars" czyli orientalne inspiracje:

Edit: 23.12.2014- update fotek z kiermaszu.
             Wrzucam jeszcze fotki ze świątecznego kiermaszu- biżuteria, decoden pudełko i obrazek oraz ozdoby na choinkę (ramkę kończyłam rano w dniu kiermaszu- malowałam! i ozdabiałam- dlatego się trochę spóźniłam...)Na zdjęciach (położone na stojaku) widnieją także zawieszki w styku "arabian night" - fotki zamieszczę przy innej okazji!

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka