Translate

29.01.2016

Bransoletka płatek śniegu/Snowflake bracelet


        Jak zwykle miało być... a wyszło???  Miał być mikser z modeliny i babeczki z wizerunkiem gwiazdki a wyszła zawieszka robiona w 5 min, z emblematem gwiazdki. Od razu powiem że odciskanej z plastikowej formy. Biała farba co niby miła być akrylowa to jakieś ciągnące się  g...., dlatego przetarcia wyszły kiepsko. Ale cóż zaryzykuję te 2 wejścia na stronę z ciekawości (mam nadzieję..., a nie z chęci umieszczenia mojego bubla na jakimś antypejdżu na Fejsbuku pt."Najgorsze twory z modeliny". Kurcze po co ja podpowiadam!).
Niniejszy zgłaszam pracę (zawieszkę w kształcie płatka śniegu) na wyzwanie modelinowe w "Modelina moje hobby".

26.01.2016

Bransoletka Dary Morza/Sea bracelet


                 Miałam ambitny plan wykonania z modeliny zawieszek na nadchodzące wyzwanie "Dary Morza" w KK ale jak się zabrałam do pracy to wyszło jak zwykle g...
Albo ja nie umiem stworzyć niczego porządnie wyglądającego z modeliny albo to Fimo Soft jest ewidentnie do d... Zawsze za miękkie i źle się przez to w nim rzeźbi! Nie zdążę na wyzwanie z zaplanowanymi charmasami dlatego pokażę je w innym terminie. Oświecowało mnie że wcale nie muszę ich robić z modeliny. Użyję innych surowców, choć nie wiem jaka będzie ich trwałość w "użytkowaniu".
               Na wyzwanie zatem muszę zgłosić bransoletkę robioną z "nadprogramowych" elementów, które mogłam wykorzystać jako temat przewodniu przy tym wyzwaniu. Są tu muszla, masa perłowa (właściwie recykling- elementy odprute ze starej babcinej bluzki,  która wieki walała się w szafie), plastikowe "kamienie" wyglądające niczym jak te znalezione na plaży, zawieszki z elementami antycznej biżuterii jaką można by znaleźć we wrakach zatopionych statków, kamyczki udające bursztyn, rybka i małe "perełki".

Przepraszam za jakość zdjęcia ale na tą chwilę nie dysponuję lepszym aparatem.EDIT: 28.01.2016
Dodaje trochę lepsze zdjęcie.


18.01.2016

"Drewniana" biżuteria- naszyjniki i bransoletki/Handmade wooden beads bracelets and necklaces


                   Biżuteria, którą chce przedstawić dziś, powstała jeszcze w starym roku, ale nie miałam kiedy jej obfotografować. Miałam trochę drewnianych korali "odzyskanych" ze starej torebki i postanowiłam przerobić je na bransoletki. Tak powstały bransoletki z drewnianymi koralami oraz pasujący do jednej z nich naszyjnik.
Dodałam też do drewna kilka metalowych i plastikowych elementów i tak oto powstał "afrykański" naszyjnik w kolorze złota, sepii i brązu, który zgłaszam na wyzwanie w Szufladzie.


Link do wyzwania


07.01.2016

Podsumowanie roku 2015


                   Nowy rok a więc pora na podsumowanie roku 2015, w mojej "twórczości":
  • znowu nie zrobiłam niczego na miarę arcydzieła, chociaż namotałam sporo bransoletek,
  • nie wystartowałam z własnym biznesem, choć marzy mi się od 4ch lat (od tylu zwlekam z założeniem konta na Etsy!),
  • nie poprawiłam jakości zdjęć bo zawsze robię je na szybko z braku miejsca i spokoju - a teraz także z braku "lepszego aparatu" bo mój "lepszy HP-k" właśnie zakończył żywot w tajemniczych okolicznościach!,
  • nie wstawiłam tu wielu zdjęć jedzenia, bo potrawy które potrafię upichcić jakoś nie za specjalnie ładnie wyglądają na talerzu (lepiej smakują niż wyglądają),
  • rozdzieliłam tematykę blogową i przeniosłam posty o lalkach i miniaturach na nowy blog http://besudolls.blogspot.com. Nie wiem czy słusznie bo prawie nikt  tam nie zagląda- chyba wszyscy przyzwyczaili się do tego bloga,
  • nie napisałam tylu postów ile powinnam- powinno być 2x więcej (choć biorąc pod uwagę konieczność pisania na 2ch blogach- nie jest najgorzej)


Oto zestawienie moich prac z całego ubiegłego roku. 
Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka